
«Ватра» побувала на прем’єрі вистави «Текстор» у театрі «Сузір’я»!
Ви могли бачити постановку за романом Амелі Нотомб «Косметика ворога» у багатьох театрах, а цю втілив у життя режисер Сергій Корнієнко, якого ви можете знати за виставою «Фрекен Жюлі» у Молодому театрі.
Ми готові поділитися враженнями!
Що за Текст
«Текстор» – це вистава Сергія Корнієнка за романом бельгійської письменниці Амелі Нотомб «Косметика ворога». Сьогодні в Україні можна побачити як мінімум три постановки за цим твором – у театрі Лесі Українки (Київ), у Маріупольському театрі (нині функціонує в Ужгороді) та у Закарпатському театрі (Ужгород). Історія хоч і проста, однак досить небанальна – в аеропорту зустрічаються двоє чоловіків – Жером Ангюст і Текстор Тексель, при чому другий вкрай надокучливий та робить усе, аби отримати увагу свого співрозмовника і змусити його говорити. Ця розмова набирає обертів і вибухає наприкінці, шокуючи своїм фіналом.
Робота з текстом
У баченні режисера Сергія Корнієнка ця історія кардинально змінює свої обставини. Побутовість аеропорту змінюється на колоритне шоу з джаз-бендом «Три коти» та яскравим ведучим. Тепер кожен глядач – гість на недитячому шоу божевільного голандця Текстора Текселя. Серед цих гостей виявляється і Жером Ангюст, який отримав виграшний квиток.

Текст Амелі Нотомб отримав нове прочитання, завдяки якому спостерігати за перебігом подій стало ще цікавіше і глядачі, які ознайомлені з першоджерелом точно будуть здивовані таким рішенням.
Персонажі
У першоджерелі персонажів лише двоє – це Текстор Тексель та Жером Ангюст. Перший – надокучливий і балакучий, другий – закритий та мовчазний. Власне, на цьому схожість із романом закінчується. Текстор у виконанні блискучого Віктора Стороженка – джокероподібний ведучий ексклюзивного шоу, потрапити на яке можуть лише особливі, а Жером Ангюст у виконанні кінозірки Сергія Сміяна – той самий особливий гість. Актори доповнюють одне одного – стриманість Сергія балансує з шаленістю Віктора, а Віктор своєю дахозносною енергетикою доповнює образ Сергія.
Режисер задіює цікавий прийом, коли Жером Ангюст виявляється «випадковим» гостем із залу, якого ведучий обирає для розмови. Він виливає йому душу та розповідає історію всього свого життя: як у дитинстві він вбив однокласника за допомогою молитви, як з’їв їжу для трьох котів, як розчарувався у Богові, як згвалтував незнайомку, в яку закохався, а потім убив її. Текстор робить, що хоче, а хоче багато, і ніколи не шкодує про це. У виставі присутня та сама таємнича незнайомка, любовний інтерес Текселя у виконанні Міли Огай та Юлії Квачадзе. Ця персонажка – небагатослівна, але виконує важливу роль у тому, аби показати всю жахливість Текстора.

Крім цього, у виставі задіяні актори Молодого театру – Дмитро Лях, Маргарита Гура та Владислав Савченко. Тут вони створюють шалену атмосферу шоу Текстора Текселя і виконують роль практично ще одного головного героя вистави – джаз бенду «Три коти», які активно та музично реагують на все, що відбувається навколо них. Готуйтеся до того, що будете наспівувати тему головного героя ще довго! Унікальне рішення – створити мюзикл з абсолютно немузичного тексту.
До слова, Віктор Стороженко працював над виставою за романом Амелі Нотомб у театрі «Особистості» як режисер, а прем’єра мала відбутися 24 лютого 2022 року. На жаль, світ так і не побачив цю постановку. А свою роль у виставі «Текстор» він присвятив усім потерпілим від сексуального насилля. Саме тоді спалахнув резонанс щодо звинувачень директора-художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса у сексуальних домаганнях.
Підписати петицію щодо припинення повноважень директора-художнього керівника Молодого театру Білоуса А.Ф. та директора Департаменту культури КМДА Анжияка С.М.
Свій Текстор Тексель є в кожному з нас, хочемо ми цього, чи ні. І жити треба так, аби ніколи не потрапити на його шоу, де він заговорить із вами…