5 книг про культуру та історію Криму

Ніщо так не розкриває культурні особливості певної території, як її література. Прозові й поетичні твори Криму пройшли складні періоди, часи утисків і репресій. Вони наповнені болем, тугою і сумом, але й надією і вірою авторів у світле майбутнє їхнього рідного краю. 

Антологія «Кримський інжир» представляє літературу півострова у вигляді творів найрізноманітніших жанрів і стилів. Усі письменники розповідають свої історії, проте у кожній ми знаходимо щиросердну любов до Криму. Тут і про багате минуле краю, і про втрату себе й власної домівки, і про справжню відданість своїй землі та народу, і про боротьбу за власну свободу. Книги розкривають для читачів світогляд кримчан, їхні традиції та родинний побут. 

Наразі вийшла вже четверта книга серії під назвою «Кримський інжир. Куреш». У ній подані твори як і в оригіналі, кримськотатарською, так і українською мовами. А в перекладі навіть можна помітити цікаві стилістичні прийоми з діалектизмами півострова та звичними для його мешканців фразами.

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму», Наталя Гуменюк

«Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання», Сергій Громенко

«Україна без Криму не може жити, це буде якийсь тулуб без ніг». Цій фразі вже понад сто років: колись її промовив гетьман Павло Скоропадський, проте вона досі є для нас надзвичайно актуальною і важливою. 

Перед вами книга, яка заглибить нас ще далі в історію краю — до анексії, війни й депортації та аж на початок XX століття, коли питання півострова стояло на порядку денному в Українській Державі. Тут ми маємо змогу більше дізнатися про досить непрості відносини української влади й Криму в період національно-визвольних змагань. 

Книга буде цікавою не лише поціновувачам історії, а й тим, хто бажає більше довідатися про те, як складалися наші стосунки з півостровом раніше.